Jak v létě správně větrat

Horké počasí se nám letos v létě drží opravdu dlouho. Teploty nezřídka překračují tropickou třicítku a všichni hledáme nějaký způsob, jak se alespoň trochu ochladit. Ne každému vyhovuje klimatizace a ne každý, komu třeba i vyhovuje, ji má doma. Proto se dnes podíváme na zoubek správnému letnímu větrání, které pomůže udržet ve vaší domácnosti přijatelnou teplotu.

Nepouštějte horko dovnitř

Spousta lidí dělá tu chybu, že v létě nechávají okna otevřená po celý den, i v těch největších vedrech. Tím ale docílí pouze toho, že vyhřejí stěny interiéru, které pak nezchladnou ani přes noc – uvnitř pak tedy bude ještě hůře než venku. Mnohem účinnější je větrat přes noc nebo ještě lépe těsně nad ránem (cca okolo 4. hodiny), kdy je venkovní teplota nejnižší. Pokud je to možné, vytvořte průvan pomocí otevřených oken v protilehlých částech interiéru. Pokud tuto možnost nemáte, zkuste na chvíli otevřít vchodové dveře, aby se vydýchaný vzduch mohl vyměnit.

průvan

Pomocníci v exteriéru

Před vniknutím horka do interiérových prostor vás ochrání také venkovní dřevěné okenice. A to mnohem lépe než třeba žaluzie nebo závěsy. Proč? Zastaví totiž horké sluneční paprsky ještě venku, takže uvnitř vám zůstane příjemný chládek.

Pokud vás trápí suchý horký vzduch, ze kterého se vám špatně dýchá, zkuste různě po interiéru rozvěsit mokré textilie, případně namočte okenní závěsy. Tím se zvýší vzdušná vlhkost a zároveň se sníží i interiérová teplota.

okna a okenice

Nemůže slunce okna poškodit?

Naše okna jsou vyráběna precizně a s odolností vůči veškerým vnějším vlivům – dešti, mrazu i slunci. Na kvalitě nám totiž záleží a chceme, aby se k nám spokojení zákazníci s důvěrou vraceli. Slunce tedy nemůže poškodit ani dřevo, ani případnou barvu na oknech. To však neznamená, že byste měli zanedbávat pravidelnou péči, kterou vyžadují obecně všechna dřevěná okna. Podrobný článek o péči o povrch vašich dřevěných oken jsme pro vás sepsali minulý rok.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.