Izolační skla

Zhruba 70 % celkové spotřeby energie budovy připadá na topné a klimatizační systémy. Pro porovnání výkonu izolačních skel nebo celých zasklení máme k dispozici různé faktory měření. Vlastnosti skel lze porovnat na základě níže uvedených ukazatelů:

 • Hodnota Ug – Součinitel prostupu tepla sklem (hodnoty se pohybují mezi Ug 5,8 u jednoduchého zasklení, U0,5 u vysoce výkonných izolačních skel).
 • Solární faktor – Vyjadřuje procento sluneční energie procházející sklem. Čím vyšší hodnota, tím vyšší schopnost využití bezplatných tepelných zisků bez další nutnosti vytápění budovy.
 • Světelná prostupnost – míra viditelného světla, která prochází zasklením. Čím vyšší faktor, tím více světla se do místnosti dostane.

Izolační skla jsou tvořena dvěma tabulemi plochého skla, jejichž vzdálenost je vymezena šířkou distančního rámečku. Obvodové těsnění se provádí trvale pružným tmelem. Mezi tabulemi skla vznikne hermeticky utěsněná komora, obsahující vysušený vzduch nebo určitý plyn (argon resp. SF6 ).

izolační skla

Jak zvolit vhodná izolační skla?

V závislosti na orientaci skla, klimatických podmínkách dané oblasti a Vašich požadavcích na izolaci lze volit ze široké škály úrovně ochrany:

Úroveň tepelné izolace a protisluneční ochrany

Pro pasivní dům nebo dům s vysokou energetickou účinností jsou pro eurookna obvykle nejvhodnější izolační trojskla s hodnotami Unižší než 0,8 W a solárním faktorem přesahujícím 60 %. Takovými izolačními skly lze dosáhnout nejvyšší úrovně tepelné izolace a současně udržet skvělé parametry světelné prostupnosti.

Do zimní zahrady doporučujeme spíše skla s dobrou protisluneční regulací, aby v letních měsících nedocházelo k přehřívání, a v zimě jste měli zaručeno teplo.

 Úroveň protihlukové izolace

Pokud žijete v blízkosti rušných ulic a hlučném prostředí, je třeba klást důraz na schopnost skel izolovat hluk.

Úroveň bezpečnosti

Ke zvýšení pevnosti skla a zároveň snížení rizika v případě úrazu doporučujeme použít:

 • Tepelně tvrzené sklo – více odolává mechanickým vlivům, je odolnější vůči tepelným šokům a v případě prasknutí se rozbíjí na malé tupé úlomky, kterými se nelze poranit.
 • Vrstvené a vrstvené bezpečnostní sklo – poskytuje nejvyšší možný stupeň bezpečnosti, lze je rozbít jen velmi obtížně. Pokud sklo praskne, úlomky jsou přichyceny k PVB folii. Vrstvené sklo se používá na skleněná zábradlí, francouzská okna a nebo skleněné výlohy. Folie zvyšuje jeho zvukově izolační schopnosti a napomáhá absorpci UV záření.
izolační skla

izolační skla v ocelové konstrukci

Jaká izolační skla používáme pro naše výrobky?

Izolační dvojsklo – Thermobel

izolační dvojskla z této výrobní škály se skládají ze dvou tabulí skla a distančního rámečku, který je běžně vyplněn plynem. mohou dosáhnout hodnoty Ug 2,8–0,9 W/(m2.K) včetně.

Super izolační sklo – Thermobel 0.8

Je novou generací super izolačních dvojskel určeno k použití v rezidenčních a veřejných budovách. Toto sklo nabízí nejlepší úroveň tepelné izolace na trhu izolačních dvojskel (Ug 0,8) a je ideálním výrobkem pro každého, kdo hledá lehké, kompaktní a vysoce výkonné řešení zasklení.

Super izolační trojsklo – Thermobel TG

Toto izolační sklo se skládá ze tří skleněných tabulí, kdy vysoce výkonné sklo se používá pro vnější tabule. S izolační trojsklem je možné udržet náklady na energii pod kontrolou při dosažení nejvyšších izolačních standardů [s nízkými hodnotami Ug 0,7–0,5 W/(m2.K)]. Izolační trojskla jsou primárně používána u konstrukcí s nízkými nároky na energetickou spotřebu (např. pasivních domů).

Parametry standardně používaných izolačních skel

Složení

 • 4–18-F4 / venkovní sklo tl. 4 mm
 • Chromatech ultra rámeček tl. 18 mm
 • Vnitřní sklo tl. 4 mm s nízkoemisivní vrstvou
 • Světelná prostupnost LT = 79 %
 • Solární faktor SF = 67 %
 • Součinitel tepelné prostupnosti U = 1,1 W/m2.K
 • Index vzduchové neprůzvučnosti Rw = 32 dB
izolační skla

Parametry izolačních skel, která můžeme dodat na přání zákazníka

Složení

 • Sklo tloušťky 6–20 mm – bezbarvé čiré nebo ornamentní meziskelní rámečky tloušťky 6–20 mm v provedení chromatech ultra
 • Izolační sklo s vyšší tepelnou izolací plněné 99,6 % argonu. U = 1,0 W/m2.K
 • Izolační sklo s tepelným zrcadlem Heat Mirror až do U = 0,56 W/m2.K
 • Izolační skla protisluneční, protihluková izolační skla až do Rw = 50dB
 • Bezpečnostní skla, protipožární izolační skla
Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.