Vchodové dveře
Montáž a údržba

Podmínky pro montáž a údržbu vchodových dveří do staveb

Standardní montáž zahrnuje:

  • vyrovnání dveří v připraveném stavebním otvoru
  • ukotvení na boční kotvy, hmoždinky 10/160, nebo na samořezné šrouby
  • zajištění jednokřídlých dveří proti svěšování křídla klíny a podložkami
  • vyplnění spáry mezi rámem a zdivem PU pěnou
  • v případě montáže na jádrovou omítku vyplnění spáry na vnitřní straně akrylátovým tmelem
  • seřízení kování
  • montáž kliky
montáž a údržba dřevěného okna

Péče a údržba vchodových dveří

Pravidelné čištění je základním předpokladem zachování funkčnosti dveří. Při čištění skel, těsnění a ostatních povrchů rovněž zkontrolujte kování a v případě znečištění ho podle potřeby očistěte navlhčeným hadříkem a pH neutrálním čisticím prostředkem. Dveře opět zavřete teprve po vyschnutí očištěných částí.

Čištění skel u dveří s prosklením

K čištění skel lze používat běžně dostupné čisticí přípravky na sklo bez obsahu chloridu amonného. Nepoužívejte louhy, kyseliny, čisticí přípravky s fluoridy ani prostředky obsahující abraziva. Houževnatě odolávající znečištění, jako například stříkance barvy apod., lze odstranit benzínovým čističem, lihem apod. Skleněné plochy čistěte měkkým hadříkem nepouštějícím vlákna. Nepoužívejte hadříky z mikrovláken, mycí houbičky, ocelovou vlnu, kovové ani jiné předměty, které by mohly povrch skla poškrábat.

Čištění těsnění

K čištění těsnění používejte pouze slabé čisticí přípravky. Nepoužívejte rozpouštědlové čisticí přípravky, jako je aceton, nitroředidlo, alkohol, kyselina, zásada apod.. Tyto látky rozrušují povrchovou strukturu těsnění. Životnost a tvárnost těsnění lze prodloužit ošetřením speciálními prostředky na těsnění (vazelína, mastek, tekutý silikon). Aplikujte je přibližně jednou za rok.

Čištění dveřních křídel

Čištění dřevěných povrchů v interiérech i exteriérech provádějte nejlépe slabými čisticími přípravky, jako jsou zředěné mycí prostředky nebo mýdlové roztoky. Čisticí přípravky s obsahem abraziv, žíravin nebo rozpouštědel ničí lakované povrchy. K čištění používejte výhradně měkký hadřík nepouštějící vlákna, který nepoškrábe lakovaný povrch.

Z hliníkových povrchů lze slabě ulpělé nečistoty odstranit houbičkou a vodou s přídavkem neutrálního čisticího přípravku – např. prostředku na mytí nádobí. Povrchy nečistěte za přímého slunečního záření. Teplota povrchu nesmí při čištění překročit 25 °C.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.