Časté dotazy

Jaké faktory mám zohledňovat při výběru okna?

Rozhodně vezměte v úvahu lokalitu, kde budou okna umístěna. Je zde zima, vlhko, teplo? Nebo se zde často střídá počasí? Podle toho budete mít dobrou představu o požadovaných vlastnostech nového okna. Řešení máme i pro ty, kteří vybírají okna do památkové zóny (kde se musí dodržovat určitá pravidla).

Další je i estetické hledisko – záleží samozřejmě i na vašem vkusu, nicméně pravděpodobně do rustikální dřevěné stavby zvolte dřevěné okno, do moderně řešených funkcionalistických staveb se bude lépe hodit dřevohliníkové okno.

Mohu si objednat okna i bez montáže? Proč je odborná montáž lepší?

Montáž oken je v TTK standardní součástí dodávky.

Odborná montáž je zásadní pro následné správné fungování vašich oken – má vliv nejen na jejich životnost, ale také na tepelnou propustnost a další izolační vlastnosti.

Lze vyměnit okna i během zimy?

V případě, že se teploty drží nad -10 °C, je to bez problémů možné. Většina používaných materiálů, montážních pěn apod. je určena i k použití při nízkých teplotách.

Mám raději zvolit dvojsklo nebo trojsklo?

Dvojsklo se obecně používá při rekonstrukci starých nezateplených domů, trojsklo se díky izolačním vlastnostem hodí pro novostavby, nízkoenergetické stavby a pasivní domy.

Pro jaké využití se hodí izolační skla?

Protihluková skla se používají převážně pro rekonstrukce starých nezateplených domů. Do zimní zahrady je zase vhodnější zvolit sklo s protisluneční izolací (aby se v létě nepřehřívala a v zimě zůstala příjemně teplá). Na vaše přání jsme však schopni zajistit i další skla se speciálními parametry (např. bezpečnostní, s tepelným zrcadlem nebo protipožární).

Vyžadují dřevěná a dřevohliníková okna nějakou pravidelnou údržbu? Jak často?

Ano, pokud chcete, aby vám vaše okna co nejdéle vydržela, je potřeba se o ně průběžně starat – tj. seřídit je kvůli správné funkčnosti, promazat, opravit drobná poškození laku apod. Před zimou je vhodná rovněž preventivní péče o lak pomocí speciálních přípravků.

 

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.