Vchodové dveře
Návod k obsluze

Pokyny k obsluze vstupních dveří

U hlavních nebo vedlejších vchodových dveří pozemních staveb se dovnitř resp. ven otevíravá dveřní křídla osazená dveřními zámky MACO ovládají klikou nebo klíčem. Při zavírání křídla dveří a zamykání kování je zpravidla třeba překonat odpor těsnění. Nesprávné otevírání a zavírání křídel může vést až k těžkým poraněním a značným věcným škodám. Proto:

 • bezpodmínečně zajistěte, aby bylo možné dveřní křídlo v celém rozsahu otevírání až po úplné uzavření vést kontrolovaně rukou velmi malou rychlostí a zlehka až po dosednutí do rámu
 • bezpodmínečně zajistěte, aby se křídlo nikdy nemohlo nekontrolovaně otevřít ani zavřít (větrem nebo průvanem).

Nesprávná obsluha

 1. Nikdy nezavírejte dveře s vysunutou zástrčí. Došlo by tím k poškození zástrče a dveře by již nebylo možné zavřít.
 2. Nikdy nenatírejte dveřní kování ani jeho části. Barvy a laky proniknou do pohyblivých částí kování a znemožní jeho řádnou funkci.
 3. Klíčem otáčejte pouze rukou. nikdy nepoužívejte nářadí ani jiné pomůcky. Ohnuté či zalomené klíče znemožní zamknutí nebo odemknutí dveří.
 4. Nikdy neotevírejte klikou a klíčem současně. Poškodí se tím mechanika zámku a znemožní zamknutí nebo odemknutí dveří.
 5. Na kliku nikdy nepůsobte nadměrnou silou. Působením síly přesahující 15 kg poškodíte kliku nebo mechanismus zámku.
 6. Zjistíte-li stopy použití násilí, je nutné zámek nebo kliku vyměnit.

Bezpečnostní pokyny

 1. Při zavírání dveří nikdy nevkládejte ruce mezi dveře a rám. Vždy postupujte obezřetně.
 2. Bezpodmínečně se vyvarujte nárazu dveří proti ostění (prudkému otevření).
 3. Nevkládejte překážky do prostoru mezi otevřené křídlo a rám.
 4. Nezatěžujte dodatečně dveře.
 5. Zamezte působení větru na dveře. Při výskytu větru a průvanu bezpodmínečně ihned dveře zavřete a zamkněte.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.