Jak se správně postarat o dřevěná okna a dveře před zimou?

Aby byla vaše dřevěná okna co nejdéle jako nová, je potřeba jim alespoň dvakrát do roka věnovat nějakou tu minutu péče. Tento investovaný čas se vám však několikanásobně vrátí v podobě oken, která vydrží krásná a funkční až do vašeho stáří. Před zimou, kdy venkovní části oken i dveří dostávají opravdu zabrat, je preventivní péče zvlášť důležitá. Dřevo, vystavené rozmarům počasí totiž musí vydržet časté střídání teplot, tuhé mrazy, zvýšenou vzdušnou vlhkost a další nepříjemnosti.

Čím okna čistit?

Rozhodně zapomeňte na jakékoli abrazivní přípravky, jako jsou písky nebo pasty – tím byste vašim oknům spíše uškodili. Dobrou volbou pro čištění oken za mokra jsou Ph neutrální mýdla a balzámy. Po umytí doporučujeme na veškeré dřevěné povrchy oken i dveří nanést ošetřující balzám. Ten zacelí i případné drobné mikrotrhlinky v povrchové úpravě a dobře připraví vaše okna i dveře na rozmary paní zimy.

mytí oken

Objevili jste drobná poškození laku a nevíte co dál?

Hlavně žádnou paniku, společně to zvládneme! Důležité je zasáhnout co nejdříve, aby poškození nemělo šanci se šířit a zhoršovat. Poškozené místo vyčistěte a mírně zabruste brusnou houbičkou nebo brusným papírem zrnitosti 280. Povrch pak důkladně zbavte prachu a následně ošetřete lazurou. Doporučujeme provést tolik nátěrů (zpravidla 2 – 3 nátěry s časovým odstupem min. 30 minut při teplotě od + 5 °C do +20 °C) až do docílení shodného odstínu s okolním nátěrem. Vícenásobné přetření zvyšuje odolnost proti povětrnostním vlivům. Doporučujeme použít jemné štětce vhodné pro akrylátové nátěrové hmoty. Při větším počtu poškození doporučujeme přetřít na závěr alespoň jednou vrstvou celou plochu od jednoho rohu ke druhému.

Bojíte se, že byste sami něco pokazili? Klidně se můžete obrátit na nás, moc rádi vám pomůžeme!

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.