Jak správně pečovat o vybranou povrchovou úpravu vašich oken

Možná jste si právě pořídili krásná nová okna, která prozáří váš obývací pokoj či ložnici – nebo se k tomuto kroku právě chystáte. Abyste se mohli z vašich nových oken těšit co nejdéle, je nezbytné o ně umět správně pečovat, a to ve všech časových etapách – od montáže po renovaci.

Péče o povrchovou úpravu před a během renovace

Před samotným zabudováním nových oken do vaší stavby dohlédněte na to, aby byl celý povrch okna zakrytý a tím i chráněný před přímým kontaktem s fasádními hmotami. Výplň oken je následně dobré chránit tou správnou lepicí páskou (takovou, která se dobře snáší s vodou ředitelnými barvami a po odstranění s sebou nebude strhávat i kousky laku). Během realizace stavby je důležité přísně dbát na odvětrávání vzdušné vlhkosti, která by následně mohla porušit povrch laku nebo zapříčinit rozšíření nežádoucích plísní.

Čištění a udržování povrchové úpravy oken

Tak, nová okna již perfektně sedí ve vašem pokoji či ložnici. Nyní je potřeba zařídit, aby vypadala co nejdéle jako nová. Důležitá je samozřejmě pravidelnost, se kterou se budete péči o vaše nová okna věnovat. K čištění a ošetření povrchu vašich nových oken se bude skvěle hodit tzv. udržovací sada (například od firmy Sikkens), která se skládá ze speciální čistící emulze a ošetřujícího mléka. Jejím používáním nejen že zvýšíte životnost vašich oken, ale oddálíte i časový interval nezbytné renovace.

péče o povrchovou úpravu oken

Výhody používání udržovací sady

Udržovací sada nejen že vaše okna vyčistí a vyleští, ale ochrání je také před povětrnostními vlivy a s nimi spojeným poškozením. Její pravidelné používání uzavře přirozené mikrotrhlinky, nacházející se ve dřevě a zabrání tak nežádoucímu pronikání vody.

Renovace povrchové úpravy

I se vzornou udržovací péčí by měla být povrchová úprava vašich oken alespoň jednou za čas renovována. K tomuto účelu si můžete vybrat jeden ze široké škály renovačních nátěrových systémů, třeba právě od firmy Sikkens.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.