Vyberte do oken správná izolační skla

Jak co nejvíce optimalizovat finanční úsporu při výměně oken? V současnosti jsou stále z cca 50% běžná okna zasklena dvojsklem a meziskelním prostorem vyplněným vzácným plynem. Ještě lepší izolační vlastnosti má trojsklo. Ideální volbou jsou izolační skla. Víte, že existují různé druhy? Jaké parametry je vhodné při výběru zohlednit? Poradíme Vám.

Vlastnosti skel můžete porovnávat na základě těchto ukazatelů:

  • Hodnota Ug
  • Solární faktor
  • Světelná prostupnost

Hodnota Ug je součinitel prostupu tepla sklem. Čím nižší číslo, tím lepší tepelná izolace, která znamená nižší náklady na vytápění. Běžné hodnoty se pohybují mezi U5,8 u jednoduchého zasklení, U0,5 u výkonných izolačních skel.

Solární faktor SF udává, kolik procent sluneční energie sklem prochází. Čím vyšší hodnotu udává, tím více tepla je sklo schopno generovat bez nutnosti dalšího přitápění v místnosti.

Světelná prostupnost znázorňuje míru viditelného světla procházejícího skrz zasklení. Vyšší číslo znamená více světla v místnosti.

Dalšími parametry jsou například úroveň protihlukové izolace a bezpečnosti. Pokud žijete v blízkosti rušných ulic, jistě oceníte okno, které velmi významně omezí prostupnost hluku oknem do vašeho domova.

V naší nabídce oken najdete několik typů izolačních skel, včetně protipožárního skla.

Pokud si s výběrem izolačního skla nebudete vědět rady, obraťte se na nás.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.