TTK Nostalgie – tradiční design s moderními vlastnostmi

Retro a vintage se v módě i designu vrací opět na výsluní. A je to dobře. Přežívají v něm totiž vzpomínky na dávné časy a ožívá historie. V rámci architektury to pochopitelně platí i pro okna.

Ne do všech staveb se hodí supermoderní minimalistická okna z hi-tech materiálů – a do některých staveb taková okna dát dokonce nesmíte, ani kdybyste chtěli. Ať už se jedná o historické zástavby v centrech měst nebo malebné horské roubenky, patří sem okna stylově i vzhledově přizpůsobená charakteru stavby.

špaletové okno dřevo-hliník

Technické provedení nechte na nás

Historický vzhled však nemusí nutně znamenat také historické životní podmínky. V tom právě spočívá jedna z největších předností oken TTK Nostalgie: ačkoliv vzhledově dokonale připomíná původní historická okna, nečekají vás žádné tepelné ztráty ani orosené okenní tabulky.

Okna TTK Nostalgie se pyšní dvojitým zasklením vnějšího křídla se součinitelem prostupu tepla Ug = 1,1 Wm-2K-1. Pro celé okno pak platí hodnota Uw = 0,85 Wm-2K-1, což je ještě výrazně lepší, než hodnoty doporučované normou.

Vzhled si můžete určit sami

Špaletová i kastlová okna TTK nostalgie s variabilní stavební šířkou vyrábíme ze smrkového, borovicového, modřínového i dubového dřeva, případně i z exotického meranti. Povrchovou úpravu si můžete vybrat z našeho vzorníku.

Rádi vám budeme k ruce i při výběru vhodného okenního kování. U oken TTK Nostalgie si navíc můžete navolit i rozmanité ozdobné prvky, které následně dotvoří ráz celého okna. Jsou to například:

  • Poutce – vodorovné dělicí prvky okenního rámu, které se dají profilováním upravit do zdobné podoby
  • Klapačky – viditelné vnější dřevěné části okna, které mohou mít ozdobné profilování od jednodušších geometrických tvarů až po složitější obrazce.

Okna TTK Nostalgie nejsou výhradně určena jenom do historických budov. Skvěle se budou hodit i do nově postavené roubenky či jiné novostavby v lehce rustikálním stylu. Pokud si nejste jistí, ozvěte se nám, rádi vám vaše dotazy zodpovíme!

Více o oknech TTK nostalgie

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.