Seznamte se: dřevo – hliník – špaleta

Jak už možná víte, tento trojlístek v minulosti nikdy nešel příliš dohromady. Dřevohliníkové ani plastové techniky nebylo totiž díky jejich jemnému vzhledu možné pro špaletová okna použít. Tým TTK CZ ale přišel s revolučním řešením nového modulového systému, díky kterému je schopen vyrobit dřevohliníkové špaletové okno, které splňuje designové i termické požadavky moderní doby.

Co je to vlastně špaletové okno?

Je to typ okna s dvojitou konstrukcí (neboli se dvěma křídly). Vnitřní křídla špaletového okna se otevírají směrem dovnitř, vnější zase směrem ven. Mezi oběma částmi okna může být dřevěné ostění.

špaletové okno dřevo-hliník

Malá exkurze do historie

Špaletová okna jsou známa již z doby renesance. V současné době je můžeme najít na historických budovách v centrech měst, ale i na starších venkovských usedlostech. Památkový úřad ale nedovolí na takovýchto místech instalovat okna plastová, ani jiný typ moderních eurooken, jelikož by tato změna výrazně narušila původní architektonický ráz těchto památkových budov. Problém ale je, že starší špaletová okna již dosluhují a v neposlední řadě také hůře těsní. No a od toho jsme tu právě my a naše nová technologie, která umožňuje osadit nová okna v kombinaci dřevo/hliník při zachování jejich původního historického vzhledu.

Proč si vybrat dřevohliníkové špaletové okno u nás?

Jsme jedni z mála v naší republice, kdo dokázal skloubit novodobou technologii zpracování dřevohliníkových oken a jejich historický design. Špaletové okno ze dřeva a hliníku umíme vyrobit v mnoha designech, tvarech, členěních i barvách. Kromě splnění termických norem je nespornou výhodou dřevohliníkového špaletového okna od nás jeho nenáročnost na údržbu. Vnější plášť totiž tvoří bezúdržbový práškově lakovaný hliník, který je navíc k dostání v nepřeberné škále barevných odstínů.

špaletové okno dřevo-hliník

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.