Nový vzhled a ochrana s hliníkovým opláštěním oken a dveří!

Každé dřevěné okno či dveře mají svou životnost, kterou lze prodloužit správnou a pravidelnou péči nejen o ně, ale také o jejich okolí. Pokud chcete okna a dveře udržovat, měly by se minimálně dvakrát ročně kompletně lakovat, aby nepodléhaly povětrnostním vlivům jako jsou mrazy, sluneční záření, déšť, kroupy. Jak předejít časově náročné péči? Poradíme vám.

Dlouhodobý způsob ochrany – dodatečné opláštění

Nabízíme vám pohodlnější způsob, jak okna a dveře ochránit – hliníkové opláštění dokáže zamezit veškerému poškození. Dodatečnou ochranout dáte vašim oknům a dveřím maximální péči, ale i lepší vzhled. Další výhodou hliníkového opláštění oken je také prevence před zatečením – ve finálním kroku montáže dochází k zasilikonování nově vzniklých spár, které vytvoří další utěsnění. 

Hliníkové opláštění je také ideální v případě modernizace oken a dveří z estetického hlediska. Žhavým trendem je antracitově šedá barva, která pozvedne exteriér domu na novou úroveň. Pokud vás nebaví klasický hnědý odstín dřeva a toužíte po moderním vzhledu, hliníkové opláštění je to pravé řešení pro vaše okna, dveře a celkový vzhled nemovitosti.

Proč zrovna opláštění z hliníku?

Hliník je materiál, který poskytne oknům i dveřím velmi odolnou ochranu. Na rozdíl od dřeva či plastu nepodléhá zkáze při působení rozdílných teplot, vody a dalších povětrnostních vlivů. Mezi silné stránky hliníku patří také jeho moderní vzhled a několik barevných variant, které snadno doladíte s odstínem dveří.

Hliníkové opláštění – chytrá investice bez nepořádku

Velkou výhodou hliníkového opláštění oken a dveří je, že opláštění se provádí na vnější straně vašeho domu. To znamená nulový nepořádek, žádná suť, prašnost a demolice starých okenních rámů nebo zárubní. Je důležité zmínit, že vnitřní prostory nejsou nijak postiženy probíhající montáží. Co se týče životnosti opláštění, je de facto nesmrtelné a hliníková vrstva vydrží opravdu dlouhá léta. Proto je tato investice na rozdíl od kompletní výměny oken a dveří nebo opakovanému lakování cenově výhodná. Časem se investice do hliníkového opláštění vrátí a vy ušetříte za náklady spojené s pravidelným lakováním dřevěných rámů vně budovy. Také je důležité zmínit, že celá montáž dodatečného opláštění je velmi šetrná a původní rámy oken včetně fasády zůstanou nepoškozeny.  

Jak pečovat o hliníkové opláštění?

Po opláštění oken hliníkovou vrstvou odpadá starost s venkovním nátěrem laku. Na jaře bude na venkovních rámech pyl, v blízkosti cesty se objeví prach. Stačí sáhnout po obyčejném hadříku s jarovou vodou, pomoci kterého hliníkové opláštění otřeme a tím veškerá péče končí. Toto moderní řešení je téměř bezúdržbové a určitě jej oceníte jak z krátkodobého, tak z dlouhodobého hlediska.

Jak probíhá instalace hliníkového opláštění?

V rychlosti vám nastíníme pár kroků, díky kterým bude instalace dodatečného opláštění oken z hliníku jasnější a přehlednější.

Zadání poptávky

Rozhodli jste se pro hliníkové opláštění vašich oken spolu s dveřmi? Stačí na našem webu vyplnit poptávkový formulář nebo nás kontaktovat telefonicky. Rádi vám poradíme, zodpovíme vaše dotazy a připravíme předběžnou kalkulaci.

Přesné měření

Po vytvoření poptávky a následné komunikaci s naší firmou TTK je třeba vše důkladně přeměřit. Musíme znát přesné míry, které přeneseme do nákresu. Zhodnotíme také dosavadní stav oken a jejich poškození. Naši odborníci pomohou s výběrem typu profilace a vhodným odstínem.

Přípravy a opravy 

Během prvotního měření dochází ke zhodnocení stavu poškození oken, které se musí před instalací hliníkového opláštění opravit a zakonzervovat jejich původní dřevěný povrch, na který se bude opláštění montovat. Nejčastěji jsou okna trvale poškozena od povětrnostních vlivů nebo je deformace na konstrukčních spojích. 

Montáž a úklid

Po opravách se přimontují narážecí podložky a na ně usednou profily hliníkového opláštění. V konečné fázi dochází k utěsnění vzniklých spár silikonem. Poté se uklidí veškeré nářadí použité při montáži opláštění a je hotovo. Celá montáž je rychlá a čistá.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.