Krásné vstupní dveře si zaslouží i krásné okolí

Nemluvíme nyní o adventních věncích ani jiných sezónních dekoracích – řeč je o vybavení interiéru (a případně i exteriéru), které každý den používáme a na které se díváme každý den, když odcházíme nebo přicházíme domů. Prostor před a za vchodovými dveřmi a jeho vybavení se totiž velmi často podceňuje a mnohdy i zanedbává. Přitom tvoří součást prvního dojmu, který si příchozí vytvoří těsně po vstupu k vám domů. Pokud bude jeho vybavení praktické i esteticky příjemné, nové vchodové dveře ještě lépe vyniknou.

Vchodové dveře do bytu a domu

Je jasné, že se bude bezprostřední okolí před vstupními dveřmi lehce lišit podle toho, zda se jedná o dveře do domu nebo do bytu. V případě dveří do bytu si totiž nejspíš nebudete moci tolik vyhrát s prostorem před nimi, jako tomu je v případě dveří do domu. Pro oba typy ale platí zásada, že by měly být dobře osvětlené vhodně vybraným zdrojem světla.

Také by zde neměla chybět rohožka na očištění podrážek bot. Už s rohožkou si dnes můžete parádně vyhrát – nemusí to být jen ošuntělý špinavý hadr. Na výběr máte z pestré palety různých možností – přírodní materiály v tlumenějších barvách, vhodné pro dřevěné dveře s přiznanou původní kresbou, nebo naopak veselé a barevné kousky různých tvarů, které doplní váš vkus i naturel. Společné by měly mít jen jedno – protiskluzovou úpravu spodní strany.

vchodové dveře

U vchodových dveří do domu pak navíc můžete využít ještě i další prostor v jejich okolí a umístit do něj třeba ozdobné květináče s nenáročnými venkovními rostlinami, krmítko pro ptáky nebo další ozdobné prvky.

prostor za dveřmi

Interiérová strana dveří

O prostor u vchodových dveří byste neměli dbát jen z jeho vnější strany. Neméně důležitá, možná dokonce důležitější, je i vnitřní strana vchodových dveří a prostor v jejím bezprostředním okolí. Právě tam se totiž často „aklimatizujeme“ po příchodu domů. Proto by tam i z praktického hlediska neměl chybět botník – dobře odvětrávaný, aby měly vaše boty čas vyschnout, pokud je třeba venku mokro. Pokud nemáte botník zabudovaný i se sedátkem, neměla by zde chybět pohodlná praktická obouvací stolička. Další samozřejmostí jsou pak háčky nebo rovnou věšáky na bundy, kabáty i kabelky, které aktuálně nosíte.

K rozjasnění a oživení celého prostoru jsou ideální živé květiny. Pokud pro ně ale nemáte na chodbě dostatek světla či prostoru, můžete je nahradit různými samolepicími fóliemi s motivem květin, anebo si můžete nechat květiny namalovat přímo na zeď poblíž vchodových dveří.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.