Jaká okna pro pasivní a nízkoenergetické domy?

okno TTK Triplex plus

 

Patříte také mezi ty, kterým není lhostejné naše životní prostředí? Pokud ano, je možné, že již bydlíte nebo se chystáte bydlet v pasivním nebo alespoň v nízkoenergetickém domě. Víte ale, jak pro tyto typy staveb vybrat ta správná okna?

Nízkoenergetický či pasivní?

Nejprve bychom si snad měli udělat jasno v tom, jaký je rozdíl mezi nízkoenergetickým a pasivním domem. Energeticky pasivní stavba musí splňovat celou řadu poměrně přísných kritérií, včetně vysokých nároků na tepelnou izolaci oken, z nichž většina by měla být orientována na jih. Nízkoenergetické domy nemusí splňovat tak přísná kritéria, jen spotřebou energie na vytápění nesmí přesáhnout 50 kWH/m2 za rok.

Typy oken TTK do nízkoenergetických a pasivních domů

Přípustná hodnota součinitele Uw pro okna a dveře v pasivních domech je menší nebo rovna 0,8 W/m-2K. Tento limit splňuje hned několik typů našich oken. Nejlépe je na tom dřevohliníkové okno TTK triplex plus (UW = 0,67 Wm-2K-1). Parametry ale splňují i další dřevohliníková okna, např. TTK alu Therm, alu line i alu plus. Z dřevěných oken se do pasivních domů hodí typ TTK pasiv plus, do nízkoenergetických domů je to pak okno TTK komfort plus.

okno ttk triplex plus
Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.