Dřevěné okenice regulují teplo a chrání bezpečí vašeho domova

Dřevěné okenice na první pohled prozrazují váš styl a s tím související charakter bydlení. Mohou dokreslovat jednotné čisté linie do sebe zapadajících odstínů nebo naopak vytvářet zajímavý kontrast. Není to však jen design, co dělá z okenic velmi efektní, v moderním bydlení téměř nepostradatelnou součást oken a eurooken.

Okenice chrání okna a udržují příjemnou teplotu v domě

Dřevěné okenice jsou vynikající ochranou před nepříznivými vlivy počasí, jako jsou např. přívalové deště, kroupy, vichřice atd. Díky výborným izolačním schopnostem zachovávají uvnitř vždy příjemnou teplotu a přizpůsobí ji ročnímu období. V zimě tak zavřené okenice v místnosti uchovají teplo, zatímco v parném létě naopak zajistí vytoužený chládek.

dřevěné okenice

Okenice odrazují zloděje

Dřevěné okenice samozřejmě také tlumí hluk a poskytují soukromí, když zrovna nemáte společenskou náladu. Dřevěné okenice, v kombinaci se zajišťovacím systémem kování, však posilují Vaše bezpečí. Potencionální zloděj především nevidí dovnitř, tudíž se namátková krádež nemusí vyplatit. Masivní dojem, který právě okenice oknům dodávají, působí jako překážka, která umí zloděje spolehlivě odradit od pohledu. Je to zkrátka příliš námahy s nejistým výsledkem. Nepodceňujte však ochranu v podobě bezpečnostních dveří s kvalitním zámkem.

Okenice potřebují odolný materiál a pravidelnou kontrolu laku

Dřevo na okenice musí být velmi odolné, aby jej nezaskočil žádný rozmar počasí. Nejlepší volbou je modřín, dub či borovice. I kvalitní dřevo si však žádá údržbu. Pro povrchovou úpravu materiálu skvěle fungují napouštěcí syntetické lazury. Povrch je třeba pravidelně kontrolovat.

Přesvědčte se sami, že okenice nejsou jen estetický detail, ale překvapivě velmi praktická součást Vašeho domu, která navíc umocňuje rodinnou atmosféru. Vybírat u nás můžete hned z několika povrchových úprav, ve kterých dřevěné okenice nabízíme.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.