Dřevěné dveře a dřevěná podlaha: jak je sladit?

Zařizujete nový dům či byt? Nebo se chystáte renovovat ten stávající? Pak určitě chcete, aby se interiér líbil vám i vašim hostům. Nejvíce ze všeho záleží samozřejmě na vašem osobním vkusu, nicméně existuje několik obecných pravidel, která vám mohou pomoci vyhnout se designovým přešlapům.

Na co si dát pozor

Dřevo je jakožto materiál stále ve velké oblibě a nevypadá to, že by se na tom mělo v budoucnu něco měnit. V interiéru působí dřevo hřejivě a útulně, a dodává domovu krásnou přírodní vůni. Pokud se chystáte zařizovat bydlení v dřevěném stylu, neměli byste v rámci jednoho interiéru kombinovat více než dva druhy dřevin. Jinak by mohl výsledek působit poněkud překombinovaně. To se týká hlavně kombinací různých textur dřeva, ale samozřejmě i jeho barvy.

  • Kombinovat dvě jemnější textury je snazší než kombinovat dvě rozdílné.
  • Pozor na kombinaci teplých a studených tónu dřeva: může působit neharmonicky.
  • Barevný kontrast je vždy lepší než nepovedená snaha o udržení jednoho barevného odstínu.

 


Triky optiky

Kombinace světlé podlahy a tmavých dveří dodá interiéru na vzdušnosti a působí dojmem luxusu. Vyzkoušejte k tmavým dveřím použít i tmavé zárubně a ostatní prvky – výsledný efekt bude velkolepý.

Pokud máte malý interiér, můžete jej opticky zvětšit tím, že zkombinujete světlé dveře s tmavší kontrastní podlahou. Efekt bude ještě výraznější, použijete-li dveře s prosklením.

Nejste si jistí, co přesně máte vybírat? Rádi vám poradíme, neváhejte nás proto kontaktovat.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.