Která okna TTK se hodí pro nízkoenergetické a pasivní domy?

Ekologie, obnovitelné zdroje a energetická náročnost jsou témata, kterými se v poslední době zabývá stále více obyvatel naší planety. To je také jeden z důvodů, které daly vzniknout konceptu pasivních domů.

Pokud ani vám není životní prostředí lhostejné, dost možná také zvažujete či rovnou již plánujete stavbu pasivního domu. Pokud ano, pak už jistě víte, jak přísné jsou podmínky, které musí pasivní dům splňovat, a právě okna hrají v celém procesu nemálo významnou roli. Toho jsme si samozřejmě vědomi, a proto je pro použití v pasivních domech uzpůsobeno hned několik modelů našich oken.

Pasivní dům v kostce

Aby mohla být stavba označena jako pasivní, musí splňovat několik podmínek, týkajících se energetické spotřeby při provozu domu. Stanovené limity se týkají

  • roční spotřeby tepla, určeného k vytápění,
  • roční spotřeby primární energie (bez ohledu na způsob využití),
  • neprůvzdušnosti budovy
  • a topného příkonu.

 


Okna a pasivní domy

Norma, týkající se výplní stavebních otvorů – jinak řečeno oken – stanovuje limitní hodnotu součinitele prostupu tepla celým oknem, což v případě pasivních domů musí být méně než 0,8 W/m2K.

Z dřevěných oken tuto normu splňuje model TTK pasiv plus s hodnotou Uw = 0,72 W/m2K. U dřevohliníkových oken jsou to modely TTK Alu pasiv (Uw = 0,72 W/m2K) a TTK Triplex plus (Uw = 0,67 W/m2K).

Několik dalších modelů z naší nabídky se pak hodí pro takzvané nízkoenergetické domy, které mají normy o něco méně přísné. S hodnotou Uw = 0,8 W/m2K jsou to okna TTK Alu line a TTK Alu plus.

Dokonale provedená montáž okna je u pasivních domů stejně důležitá jako samotné okno. Vše musí být dokonale utěsněné, precizně vyměřené a odborně upevněné. Nezapomeňte proto, že si můžete objednat odbornou montáž oken přímo od nás.

Rady a tipy

Rady a tipy

TTK vám pravidelně přináší nejzajímavější, nejpraktičtější a nejdůležitější informace, které potřebujete o dřevěných oknech, vchodových dveřích, posuvných stěnách a ostatním příslušenství vědět. Inspirujte se našimi radami a tipy.

Certifikáty

Certifikáty

TTK je držitelem systémové certifikace ISO 9001:2001 a všechny produkty mají Certifikáty o vlastnosti výrobku. TTK je také partnerem pro bezpečnost společnosti MAYER & CO BESCHLÄGE GMBH.

Naši prodejci

Naši prodejci

Naši prodejci eurooken se vyskytují po celé České republice a také máme několik obchodních zastoupení v zahraničí. Tato obchodní síť byla v roce 2002 propojena elektronicky a tím také dosáhla potřebné pružnosti a schopnosti reagovat na …

Časté dotazy

Časté dotazy

Při výběru vhodných oken, vchodových dveří či příslušenství pro váš byt nebo dům si kladete jistě spoustu otázek. Ty nejčastější jsme pro vás zodpověděli.